Pobratenje z Rotary klubom Kumanovo (S. Makedonija)

Po uspešnem obisku prijateljev iz RK Kumanovo na Bledu v oktobru v okviru praznovanja 10. obletnice Rotary distrikta D1912 je delagacija RK Velenje odšla na praznovanje 10. obletnice delovanja RK Kumanovo in ob tej priložnosti podpisala dogovor o pobratenju, zavezo po sodelovanju. Ob podpisu smo za namen pogozditve okolice Kumanovega, ki je bilo uničeno v požaru, tudi donirali sredstva v sklad projekta RK Kumanovo.

Kot darilo smo jim podarili tudi Rotary grafiko našega člana, Stojana Špegla, z lepo zgodbo:
“Sonce, ki se zmeraj vrača in s svojo energijo polni življenje na tem svetu, med rdečo in rumeno, ki simbolizirata mladostno in čisto energijo. Žarek se dotika tal in priča o naši povezanosti z vsakdanjim življenjem, ko skušamo videti vsakdanje dogajanje iz različnih vidikov in delovati v dobro vseh po naših najboljših močeh. Okvir iz lipovega lesa izpričuje našo povezanost z lokalnim okoljem in univerzalnost bivanja, ki ga predstavlja sonce."

Članek na to temo je bil objavljen tudi v tedniku Naš čas, ogledate si ga lahko v priloženem PDFju.