Rotary International

je organizacija svetovno povezanih poslovnežev in strokovnjakov iz različnih poklicev. Člani Rotary klubov po svetu skrbimo za dobrodelne človekoljubne dejavnosti, v svojih poklicih vzpodbujamo visoka etična načela in merila ter pomagamo širiti dobro voljo ter mir na svetu. Rotarijci načrtujemo in uresničujemo različne humanitarne, izobraževalne in kulturne programe, ki bogatijo življenje ljudi v naši ožji sredini.

Ključni rotarijski gesli sta:

1. Nesebično pomagati
  2. Največ pridobi tisti, ki najbolje pomaga

Novice in obvestila

V Našem času: Pestro leto dogodkov Rotary kluba Velenje

Objavljeno dne: 30.12.2021

V lokalnem časopisu Naš čas je konec leta izšel prispevek, ki lepo povzema delovanje kluba v zadnjih mesecih. Spisan je bil na podlagi intervjuja s predsednikom kluba, ki se je zavrtel tudi na Radiu Velenje.

Podelitev štipendije

Objavljeno dne: 20.12.2021

V Rotary klubu Velenje ni prioriteta le poiskati in izpolnjevati poslanstvo v socialnem smislu, temveč tudi poiskati in izpostaviti ljudi, ki imajo talent, jim ponuditi pomoč. Tako smo v zaključku leta z veseljem gostili lokalno mlado glasbenico, ki študira na eminentnem konservatoriju na Škotskem.

Klic iz omare

Objavljeno dne: 13.12.2021

Že vrsto let Rotary klub Velenje s Knjižnico Velenje sodeluje pri projektu Klic iz omare, kateremu doniramo tudi sredstva za nove igrače v Igroteki, katere si lahko nato otroci izposojajo skozi leto.

[ arhiv novic ]