Adijo plastenka, živjo steklenka

Gibanje Adijo plastenka, živjo steklenka je vseslovenski rotarijski projekt. Zveza Rotary klubov Slovenije si namreč prizadeva, da bi Slovenija v petih letih postala prva država na svetu brez uporabe plastenk za vodo in druge pijače. Skupaj s Steklarno Hrastnik in drugimi partnerji je Zveza razvila steklenko, s katero želimo pripomoči k ekološki ozaveščenosti družbe. Slovenci namreč uporabimo in odvržemo kar 130 milijonov plastenk na leto ali povedano drugače: če bi vse odvržene plastenke postavili eno zraven druge, bi s tem ustvarili kar 22 tisoč kilometrov dolgo vrsto plastike. To pa je polovica obsega ekvatorja. Za povrh ima še dobrodelno noto. Za prvo donacijo so na Zvezi izbrali projekt CAR-T zdravljenja obolelih za levkemijo in oblikovali partnerstvo s Slovenskim združenjem bolnikov z limfomom in levkemijo.

Projekt med drugimi podpira tudi predsednik Republike Slovenije Borut Pahor, gibanju se je pridružil celoten njegov urad. Se želite gibanju pridružiti tudi vi? Skočite na https://adijoplastenka.si