Javna predavanja Rotary kluba Velenje: EKSPERIMENT SANJSKA SLUŽBA

EKSPERIMENT SANJSKA SLUŽBA - ALI LAHKO NEPOSREDNA DEMOKRACIJA VPLIVA NA BLAGOSTANJE LJUDI V DRŽAVI?

Se je mogoče izogniti častihlepnim ljudem, ki jih zanima le »odločanje« v njihovo osebno korist, čeprav bi MORALI (kot predstavniki ljudstva) DELOVATI V KORIST VSEH?

Predavanje odgovarja na vprašanja:

• Kaj je neposredna demokracija, kako se jo izvaja.
  • Kako se je začelo »žrebanje« predstavnikov ljudstva - predstavitev ideje od Herodota, Aristotela... (kaj je sorticija?)
  • Eksperient v Sloveniji – žrebanje za volitve v evropski parlament – »sanjska služba« - ideja, vzroki, odzivi
  • Predstavitev novega orodja za direktno demokracijo – portal Agore
  • Kaj je to družbena odgovornost / kakšno bo prihodnost Slovenije – ideje, želje, pričakovanja, kaj je potrebno omogočiti, kaj preprečiti...

Sreda 14.5.2014 ob 19:19 uri v Knjižnici Velenje. Organizatorja: Knjižnica Velenje in Rotary klub Velenje.

PREDPRIJAVE Z IMENOM IN PRIIMKOM POŠLJITE NA: prijave@rotaryklubvelenje.si

Vabljeni!