Rotary International

je organizacija svetovno povezanih poslovnežev in strokovnjakov iz različnih poklicev. Člani Rotary klubov po svetu skrbimo za dobrodelne človekoljubne dejavnosti, v svojih poklicih vzpodbujamo visoka etična načela in merila ter pomagamo širiti dobro voljo ter mir na svetu. Rotarijci načrtujemo in uresničujemo različne humanitarne, izobraževalne in kulturne programe, ki bogatijo življenje ljudi v naši ožji sredini.

Ključni rotarijski gesli sta:

1. Nesebično pomagati
  2. Največ pridobi tisti, ki najbolje pomaga

Novice in obvestila

Pomladni ples ob 15. letnici delovanja kluba

Objavljeno dne: 01.03.2020

Ob 15. letnici Rotary kluba Velenje vabimo na Pomladni ples v soboto, 4. aprila 2020, ob 19. uri v Hotel Paka.

Uspešen projekt Donirana hrana

Objavljeno dne: 15.01.2020

V Rotary klubu Velenje od marca 2014 sodelujemo pri projektu Donirana hrana, katerega namen je prevzem in predaja hrane, ki je pred iztekom roka uporabnosti in bi jo drugače velenjski trgovci ob koncu dneva dali v uničenje. Skupna vrednost razdeljene hrane v letu 2019 je znašala 143.469 EUR.

Kratka arhitekturna pripoved Velenja

Objavljeno dne: 07.01.2020

Velenje je kot mesto uradno staro 60 let in po svoji zasnovi velja poleg Nove Gorice za edino slovensko modernistično mesto. Danes je ponovno na razvojni prelomnici in mogoče je pravi trenutek, da postanemo in ga skušamo bolje razumeti - s predavanjem arhitekta Nandeta Korpnika v ponedeljek, 13.1.2020 v Knjižnici Velenje.

[ arhiv novic ]